7 دلیلی که کسب و کار شما به بک برنامه موبایلی نیاز دارد

 

امروز میخوام در مورد ترکیب برنامه های موبایلی با مسب و کار صحبت کنم و اینکه چرا شما باید در فکر درست کردن یم برنامه موبایلی برای شرکت خود باشید.

اگر شما فکر میکنید که برنامه های موبایلی فقط منحصر به برندهای بزرگی مثل دیجی کالا و بامیلو و بانکهای ست سخت در اشتباهید.کسب و کارهای کوچک و متوسط زیادی که گرایش موبایلی دارند فهمیده اند که یک استراتژی موبایلی موثر با بیشتر از یک وبسایت موبایلی درگیر است.در واقع این روزها شما متوجه می شوید مه کسب و کارهای کوچک زیاید هستند که شما با آنها در زندگی روزمره خود سرو کار دارید و برنامه موبایلی مختص خود را دارا هستند.میخواهد کافی شاپی گوشه یک خیابان باشد  و یا یک مرکز زیبایی در جنوب شهر.این شرکتها وقتیکه بخواهند بازارشان را به مرحله بعدی بکشانند در اینگونه بازیا همیشه پیش قدم هستند .

اگر هنوز مطمئن نشده اید که چرا هر کس باید برنامه موبایلی مختص خود را داشته باشد به این 7 مزیت مهم استفاده از برنامه موبایلی توجه کنید:

 

1. قابل مشاهد بودن برای مشتریان در هر زمانی

آمارها نشان میدهد که بطور متوسط هر آمریکایی 2 ساعت از روز با دستگاه موبایل خود میگذراند.در حالیکه شاید فقط چند برنامه این حجم استفاده روزانه  را تشکیل میدهد ؛ این واقعیت است که هر کاربر باید برای پیدا کردن برنامه خود در دشتگاه موبایلش فقط قفل گشایی ، اسکرول و یا جستجو کند را تغییر نمیدهد.سرراه بودن یک مزیت برای شرکت شما به حساب میاید چرا که ذهن ما ناخودآگاه هر تصوئیر یا متن و یا هر یکنی خوب طراحی شده ای که سرراه باشد را ضبط میکند حتی اگر اعلانی نداشته باشد .

 

  2 . ایجاد یک کانال مستقیم بازاریابی

برنامه ها میتوانند کارایی های زیادی در اختیار مردم قراردهند مثلا میتوانند اطلاعات عمومی  ، قیمتها ، فرمهای رزرواسیون ،امکانات جستججو، حسابهای کاربری  و اخبار و چیزهای زیادی فراهم کنند.

یکی از بزرگترین مزیتهای داشتن یک برنامه موبایلی اینست که تمام اطلاعاتی که شما دوست دارید در اختیار مشترییانتان قرار دهید شامل فروشهای ویژه و تخفیفات دریت زیر انگشتاننشان است.

از طریق اعلانهای موبایل حتی میتوانید ارتباط نزدیکتری برقرار کنید و به راحتی محصولات و خدماتتان را هر وقت که خواستید به مشتریان یاداوری کنید.

 

3. فراهم کردن ارزش برای مشتریانتان

وقتی در مورد اطلاعات درست صحبت میکنیم نظرتون راجع به دیجیتالی کردن برنامه های مورد اعتمادی که دارید چیه؟به این فکر کنید که میتوانید به جای چسبیدن به کارتهای نقدی این امکان را برای مشتریانتیات فراهم کنید که جایزه هایشان را از طریق برنامه موبایلی شما جمع آوری کند.نتیجه؟دانلودهای بیشتر و برگشت مشتریان بیشتر.

pie chart showing time spent on mobile devices

4. ساخت برند و شناسه

یک برنامه موبایلی برا یکسب و کار شما می تواند بسیار برای اطلاع رسانی برند شما مثمر ثمر باشد.میخوام این موضوع را به دو جنبه زیر تقسیم کنم؛ترکیبی که برنامه شما را به راستی تبدیل به یک برنده خواهد کرد:

 • برند. یک برنامه موبایلی مثل یک علامت بیلبورد خالی می باشد.شما میتوانید هر ماری دوست دارید با آن بکنید؛

میتوانید آنرا مطابق مد روز،کاربردی،شوک دهنده و یا اطلاع رسان بسازید.ولی چیزی که واقعا میخواهید انجام دهید ایجاد یک اپلیکیشنی است که دارای امکاناتی است که مشتریان شما عاشق آن خواهند شد.در عین اینکه خوب برندسازی شده و به زیبایی طراحی شده است.

 • شناسه. غالبا وقتی شما بتوانید مشتریانی پیدا کنید که با اپلیکیشن شما کار کنند به زودی آنها تمایلی برای خرید محصول یا خدمات شما پیدا خواهند کرد.در آگهی ها این “فرکانس موثر” خوانده میشود:یک قانون کلی، شنیدن و یا دیدن برند شما تقریاب 20 بار چیزیست که شما واقعا متوجه خواهید شد.

 

5. بهبود مشارکت مشتری

فرقی نمیکند که شما گل فروشی میکنید و یا خدمات آبگرم ارائه می دهید به هر حال مشترین شما نیاز به راهی برای رسیدن به مشا دارند.داشتن یک امکان پیام رسانی درون یک اپلیکیشن می تواند در مسیر برقرای ارتباط با مشتریانتان یک تفاوت ایجاد کند.

به این فکر کنید که: به عنوان مثال ، مدل کسب و کار کلی خود را بر پایه این قاعده می ساخت.به جای زنگ زدن به یک رستوران برای رزرو میز، می توانستید این کار را تنها با 5 کلیک روی پلتفرم آنها انجام دهید.حالا به این فکر کنید که: چند تا مشتری ترجیح میدهند که با شما از طریق موبایل  و یا از طریق تلفن ارتباط برقرار کنند؟

 

6. کنار کشیدن از رقابت

امروزه اپلیکیشن‌های موبایلی در سطح کسب و کارهای کوچک هنوز کم هستند و اینجا جاییست که می‌توانید یک جهش بزرگ درمقابل رقبایتنا داشته باشید.در میان همسایگانتان اولین کسی باشید که یک اپلیکیشن موبایل را به مشتریانتان پیشنهاد میکنید.بی‌شک آنها را با این تفکر رو به جلویتان متحیر خواهید کرد.

 

7. افزایش وفاداری

مهمترین دلیلی که شما باید به فکر ساختن اپلیکیشن موبایل خود باشید بدست آوردن وفاداری و اعتماد مشتری است.با همه سر‌و صداهایی که رد بدو وجود دارد بنرهای جاده ‌ای، بیلبوردها،علامتهای فلشی،تبلیغات روزنامه‌ها،آگهی‌ها،کوپن‌ها،وب سایتها ،بنرهای وبسایت،تبلیغات فیس‌بوک و بازاریابی ایمیلی ما کم‌کم تاتیرمان را روی مشتری از دست می‌دهیم بخاطر حجم زیاد تبلیغاتی که اطراف ما وجود دارد.الان وقت عقب‌نشینی برای ساخت یک ارتباط درست و صمیمانه با مشتریان و تبدیل آنها به یک عاشق وفادار نسبت به محصولات یا خدمات شما می‌باشد.

من نمیگم که یک اپلیکیشن موبایل قرار است کسب و کار شما را نجات دهد، ولی می‌تواند راهی برای نزدیک مانده به مشتری‌هایتان و همیشه در دسترس بودن شما باشد.

هنوز متقاعد نشده‌اید؟من مطمئنم که شدید.حالا که با یک سری از مزیتهای اپلیکیشن موبایل مختص کسب و کارتان آشنا شدید، ازکجا می‌خواهید شروع کنید؟

 

2 گزینه دارید:

یک شرکت توسعه اپلیکیشن پیدا کنید ، یا اینکه یک تیم توسعه درون شرکت خود راه بیاندازید(بسته به اینکه چقدر می‌خواهید روی استراتژی موبایلتان تمرکز کنید)

انتخاب امروز شما پایه و اساس کسب و کارتان در آینده خواهد شد.این تصمیم شماست  که مشخص می‌کند آیا می‌خواهید یکی از اولین‌ها باشید.

2 پاسخ
  • علی زاده
   علی زاده گفته:

   سلام, شما باید اپلیکیشن مخصوص یه کسب و کار خودتون رو تهیه کنید.چون اپلیکیشنهای جنرال نمیتونه نیازهای شما رو پاسخگو باشه.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *