چرا ایمیل هنوز هم بهترین است؟

چرا ایمیل هنوز هم بهترین است؟

 

مهمترین کاری که باید انجام دهید تا ایمیل تو خوانده شود مربوط به قبل از ارسال ایمیل است.

 

تصور کن زنگ خونه‌ات به صدا درمیاد. میری و از آیفون تصویری نگاه می‌کنی ببینی کیه.

اگر یکی از اهالی خونه بود بی‌معطلی درو باز می‌کنی. اگر آشنا بود با یه مکالمه کوتاه درو براش باز میکنی ولی اگر نشناسیش ممکنه حتی آیفونو برنداری و بدون جواب دادن ازش رد شی.

این موضوع وقتی تلفنت زنگ میخوره هم صادقه. در هر حال عکس‌العمل تو در مواجهه به میزان آشنایی که اونور خطه یا دم در خونته فرق  می‌کنه.  چرا بیشتر مردم فکر میکنن ایمیل فرق داره و هر ایمیلی که ارسال می‌کنن صد در صد خونده میشه.

 

ایمیل سریعترین، منعطف‌ترین، به‌صرفه‌ترین شخصی‌ترین و هدفمند‌ترین رابط ارتباطی در دنیای امروز است.

اما چه چیز باعث می‌شود ایمیل به چنین کانال بازاریابی عظیمی بدل شود؟

 

بیش از آنچه سرمایه می‌گذارید به دست می‌آورید. اگر ارتباط شما با مشتری در وضعیت بهینه باشد می‌توانید انتظار بازگشت سرمایه چند ده برابری در قبال هزینه‌ای که صرف کردید داشته باشید.

 

ایمیل نسبت به دیگر رویکرد‌های بازاریابی بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد. بازاریابی ایمیلی باصرفه‌ست و برای شروع به سرمایه اندکی نیاز دارید. بدلیل اینکه با افزایش مخاطبتان تعداد ایمیل‌های ارسالی نیز افزایش پیدا میکند به این معنیست که با افزایش درآمدتان برای برای ارسال ایمیل نیز هزینه بیشتری باید انجام دهید.

 

هر کسی می‌تواند از آن سود ببرد.

مزیت دیگر آن چند منظوره بودن آنست. هزینه پایین و فراگیر بودن ایمیل آن را برای تقریبا هر شرکتی دست یافتنی می‌کند. چون یکنفر در خانه پشت میز ناهار‌خوری می‌تواند در ارسال ایمیل با یک شرکت بین‌المللی رقابت کند. مزایای آن برای همه یکسان است. چون برخی کمپین‌های تبلیغاتی بسیار پرهزینه هستند و همه شرکتها از عهده آن برنمی‌آیند ولی ایمیل اینطور نیست.

 

می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

ایمیل راه بسیار خوبی برای ایجاد وفاداری برند است. یکی از اشتاباهات رایج بازاریابان اینست که به ایمیل به عنوان یک ابزار ارتباطی فکر نمیکنند. اگر استراتژی برای استفاده از ایمیل نداشته باشید نتایج خوبی نخواهید گرفت. مزیت واقعی ایمیل در استفاده از آن در جهت توسعه روابط طولانی مدت است.

 

قابل اندازه‌گیری است.

آیا دوست دارید بدانید در ماه گذشته چه کسانی تبلیغات شما را در فلان مجله پرخواننده دیده‌اند؟ بهتر از آن؛ آیا آنها نسبت به آن واکنشی نشان داده‌اند؟ از آنجایی که ایمیل قابل اندازه‌گیری است اینها مواردی هستند که شما می‌توانید از کمپینهایتان بیاموزید. و یاد بگیرید. و اقدامات خود را اصلاح کنید و هر بار آنها را بهبود دهید.

 

می‌تواند بسیار هدفمند باشد اگر اطلاعاتی از قبیل جنسیت، سن با علایق مشتریان خود را جمع‌آوری کنی همه چیز را برای ایجاد کمپینهای  بازاریابی ایمیلی هدفمند و مرتبط در اختیار خواهید داشت شما می‌توناید پیام‌ها را متناسب با مخاطبان خاص سفارشی نمایید و موضوعات و پیشنهادهای متناسب با هر یک را برایشان ارسال نمایید در نهایت مشترکین آنجه را که می‌خواهند دریافت می‌کنند.

 

فروری و عملکردی است.

همه‌مون شنیدیم که زمانبندی یعنی همه چیز. هیچ کانال دیگری به شما اجازه نمی‌دهد در چنین زمان کوتاهی مستقیما به مشتری خود دسترسی داشته باشی. فکر کن بتونی جنسهای مانده در انبار شرکتو یه روزه بفروشی.

 

تاثیرش بر ترافیک سایت.

فکر کن میخوای مخاطلبان زیادی را در یک روز بخصوص وارد سایت کنید تا مثلا از محصول جدیدتون با خبر بشن. ایمیل معجزه میکنه.

 

این مواردی که گفتم فقط بخشی از مزایای بیشمار ایمیله. پس از ایمیل غافل نشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *